Powrót do góry

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Objaśnienia prawne

Odpady wytwarzane przez osobę objętą kwarantanną

Wyjaśnienia w sprawie odpadów wytwarzanych w gospodarstwach domowych przez osoby objęte kwarantanną

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi odpadów wytwarzanych w gospodarstwach domowych przez osoby objęte kwarantanną oraz w innych miejscach wyznaczonych do odbywania przez osoby kwarantanny, Główny Inspektor Sanitarny informuje, że odpady takie nadal należy traktować jako odpady komunalne.

Główny Inspektor Sanitarny wyjaśnia, że "kwarantanna oznacza odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych. Wobec powyższego, odpady powstające w związku z kwarantanną w ramach zapobiegania COVID-19 traktuje się jak odpady komunalne. Należy wskazać, że osoby przebywające w miejscu swojego zamieszkania chorują na różne choroby zakaźne, np. grypę, i z tego powodu odpady komunalne nie są zaliczane do medycznych odpadów o właściwościach zakaźnych.

informację wytworzył: Bogusława Brzdąkiewicz
informację opublikował: Jarosław Mielnik
liczba wyświetleń: 1787
data wytworzenia: 2020-03-18 11:03
data publikacji: 2020-03-18 11:03
data ostatniej modyfikacji: 2020-03-18 11:06
Rejestr zmian
Data Autor Opis Zmiana
1 2020-03-18 11:03 Jarosław Mielnik Dodanie zobacz zakres zmian