Powrót do góry

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Inne projekty

Projekt Strategii i polityki w zakresie rozwoju bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej Rzeczypospolitej Polskiej

Zakończyły się konsultacje publiczne do projektu Strategii i polityki w zakresie rozwoju bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej Rzeczypospolitej Polskiej. To pierwszy tego rodzaju dokument w Polsce.

Główny cel Strategii

Dokument określa najważniejsze cele i kierunki działań, a także przedstawia opis aktualnego stanu oraz zasady bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej. Głównym celem Strategii jest zapewnienie ochrony ludzi i środowiska naturalnego przed szkodliwymi skutkami działania promieniowania jonizującego oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej Rzeczypospolitej Polskiej.

Strategia i polityka w zakresie rozwoju bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej Rzeczypospolitej Polskiej jest pierwszym tego typu dokumentem w Polsce. Obowiązek opracowania tego dokumentu wynika z art. 39p ust. 1 ustawy – Prawo atomowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1941), zgodnie z którym minister właściwy do spraw klimatu opracowuje tę strategię, nie rzadziej niż co 10 lat, uwzględniając założenia długookresowej i średniookresowej strategii rozwoju kraju.

Załączniki:

informację wytworzył:
informację opublikował: Grzegorz BUNDA
liczba wyświetleń: 808
data wytworzenia: 2022-01-04 14:27
data publikacji: 2022-01-04 14:37
data ostatniej modyfikacji: 2022-01-12 10:17
Rejestr zmian
Data Autor Opis Zmiana
1 2022-01-04 14:37 Grzegorz BUNDA Dodanie zobacz zakres zmian