Powrót do góry

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Inne projekty

Aktualizacja przepisów dotyczących monitorowania i sprawozdawczości w ramach przygotowań do kolejnego okresu rozliczeniowego w ramach EU ETS

Podstawowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania systemu handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych (EU ETS) ma prowadzenie przejrzystego i dokładnego monitorowania oraz wiarygodnej sprawozdawczości w zakresie emisji gazów cieplarnianych. System ma zapewnić porównywalność emisji dwutlenku węgla w każdym państwie członkowskim UE.

Obecnie w ramach przygotowania do kolejnego okresu rozliczeniowego EU ETS (etap 4) w 2021 r. Komisja Europejska prowadzi prace mające na celu aktualizuję przepisów dotyczących monitorowania i sprawozdawczości.

W związku z powyższym na stronach Komisji Europejskiej opublikowana został informacja o trwającym procesie konsultacji nowego projektu rozporządzenia w zakresie aktualizacji przepisów dotyczących monitorowania i sprawozdawczości.

Poniżej link do strony KE:

https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12104-Revision-of-the-EU-Emission-Trading-System-Monitoring-and-Reporting-Regulation-MRR-

informację wytworzył: Ewelina Bagińska-Sztonyk
informację opublikował: Jarosław Mielnik
liczba wyświetleń: 1246
data wytworzenia: 2020-06-10 09:36
data publikacji: 2020-06-10 09:36
data ostatniej modyfikacji: 2020-06-10 09:37
Rejestr zmian
Data Autor Opis Zmiana
1 2020-06-10 09:36 Jarosław Mielnik Dodanie zobacz zakres zmian