Powrót do góry

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Uprawnienia geologiczne

Tytuł Geologa Europejskiego

Tytuł Geologa Europejskiego

Tytuł profesjonalny Geologa Europejskiego (EuroGeol) wprowadzony został w 1993 roku przez Europejską Federację Geologów (EFG) na bazie dwóch dyrektyw Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (89/48/EEC i 92/51/EEC) w celu zapewnienia wysokiego standardu wykonywanych prac geologicznych, ułatwienia wzajemnego uznawania kwalifikacji i przepływu geologów pomiędzy państwami członkami EFG.

Tytuł Geologa Europejskiego jest informacją o kwalifikacjach i doświadczeniu geologa potwierdzonych przez EFG. Z prawnego punktu tytuł nie jest stopniem naukowym. Posiadacz tytułu otrzymuje certyfikat, kartę identyfikacyjną oraz odznakę. Tytuł przyznawany jest na trzy lata, ale może być przedłużany.

O tytuł Geologa Europejskiego mogą ubiegać się nie tylko geolodzy wszelkich specjalności, ale i geofizycy zatrudnieni w przemyśle, administracji lub uczelniach, będący członkami narodowych stowarzyszeń geologicznych zrzeszonych w EFG.

Aby uzyskać informacje na temat możliwości uzyskania tytułu geologa europejskiego znajduje się na stronie internetowej Europejskiej Federacji Geologów.

 

 

informację wytworzył: Marcin Warjas
informację opublikował: Wit Łabaszewski
liczba wyświetleń: 23294
data wytworzenia: 2015-11-25 13:08
data publikacji: 2015-11-26 16:15
data ostatniej modyfikacji: 2016-02-17 13:08
Rejestr zmian
Data Autor Opis Zmiana
1 2015-11-26 16:15 Wit Łabaszewski Dodanie zobacz zakres zmian