Powrót do góry

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

BIP

Instrukcja korzystania z BIP

Instrukcja korzystania z serwisu BIP MŚ

Podstawa prawna BIP, zakres publikowanych informacji

Zgodnie z ustawą z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, każdy obywatel ma prawo do informacji o działaniach, kompetencjach, statusie prawnym, zasadach funkcjonowania oraz decyzjach podejmowanych przez organy władzy publicznej. Są one udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP), który tworzą strony internetowe poszczególnych organów władzy oraz innych instytucji zobowiązanych do prowadzenia takich stron.

Strukturę strony BIP określa rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

Nawigacja i wyszukiwanie informacji

Nawigację po stronach BIP umożliwia menu umieszczone w lewej części strony. Znajdujące się tam grupy tematyczne posiadają rozwijane podkategorie. Nad tytułem każdej podstrony znajduje się menu pokrokowe, prezentujące ścieżkę dostępu do aktualnej lokalizacji. obok każdego tytułu podstrony znajduje się link umożliwijacy powrót do poprzedniej strony serwisu.

Powrót do strony głównej BIP ministerstwa jest możliwy poprzez kliknięcie na nazwę nazwę serwisu lub godło umieszczone w lewym górnym rogu strony.
Aby odszukać na stronach BIP żądaną informację należy skorzystać z wyszukiwarki umiejscowionej w pasku w górnej części prawej strony ekranu. Dodatkowym narzędziem ułatwiającym wyszukanie informacji jest mapa strony (w stopce strony), która umożliwia bezpośredni dostęp do wszystkich podstron Biuletynu.

Dostęp do informacji nieudostępnionych w BIP

Informacja publiczna, która nie została udostępniona na podmiotowej stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Środowiska może być udostępniona:

  • na wniosek,
  • w formie ustnej lub pisemnej (bez pisemnego wniosku), w przypadku informacji, które mogą być udostępnione niezwłocznie,

zgodnie z przepisami ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. nr 112, poz. 1198).

informację wytworzył: Jarosław Mielnik
informację opublikował: Wit Łabaszewski
liczba wyświetleń: 11515
data wytworzenia: 2015-11-05 13:14
data publikacji: 2015-11-06 13:48
data ostatniej modyfikacji: 2016-02-17 13:13
Rejestr zmian
Data Autor Opis Zmiana
1 2015-11-06 13:48 Wit Łabaszewski Dodanie zobacz zakres zmian