Powrót do góry

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Kierownictwo

Sławomir Mazurek

Sławomir Mazurek - Podsekretarz Stanu

Kontakt

tel.: (+48 22) 36-92-793
fax: (+48 22) 36-92-588

Curriculum vitae

Jest absolwentem Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie. Ukończył politologię ze specjalnością systemy polityczne i samorząd lokalny, a także Podyplomowe Międzyuczelniane Studium Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkole Głównej Handlowej.

Pierwsze doświadczenia zdobywał w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie w 2001 roku pracował w Gabinecie Ministra. Następnie w Mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim pracował dla jednego z członków zarządu odpowiedzialnego za fundusze europejskie. W latach 2003-2006 był rzecznikiem prasowym w Stołecznym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej SA w Warszawie.

W latach 2006-2007 pełnił funkcję rzecznika prasowego Ministra Środowiska, był członkiem polskiej delegacji na szczyt klimatyczny w Nairobi oraz Sesję Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym York w 2007 roku. Następnie w Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej odpowiedzialny był za promocje funduszy europejskich. Był Przewodniczącym Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie. Później prowadził własną działalność gospodarczą, realizując projekty z zakresu komunikacji i doradztwa strategicznego.

Jeszcze w czasach studenckich był zaangażowany w prace Stowarzyszenia Młodzi Konserwatyści, gdzie odpowiadał za komunikację społeczną. Reprezentował studentów w Senacie UKSW, a w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów UKSW prowadził prace Klubu Dyskusyjnego Kuźnia.

Jest członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski oraz Korporacji Akademickiej Respublika.

Zakres kompetencji

 • wykonuje zadania Pełnomocnika Rządu do spraw rozwoju wydobywania węglowodorów określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 22 czerwca 2012 r. w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do spraw rozwoju wydobywania węglowodorów (Dz. U. poz. 807);
 • określa szczegółowe zadania i nadzoruje pracę:

  • Departamentu Edukacji i Komunikacji,
  • Departamentu Gospodarki Odpadami,
  • Departamentu Ochrony Powietrza i Klimatu,
  • Departamentu Zarządzania Środowiskiem,
  • Departamentu Zrównoważonego Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej;

 • wykonuje kompetencje Ministra w stosunku do:

  • Głównego Inspektora Ochrony Środowiska,
  • Instytutu Ochrony Środowiska - Państwowego Instytutu Badawczego,
  • Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych;

 • prowadzi postępowania administracyjne, w tym wydaje decyzje administracyjne i postanowienia, oraz podpisuje odpowiedzi na skargi wniesione do wojewódzkiego sądu administracyjnego;
 • uczestniczy w posiedzeniach Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz komisji sejmowych i senackich.
informację wytworzył: Joanna Józefiak
informację opublikował: Wit Łabaszewski
liczba wyświetleń: 4644
data wytworzenia: 2015-11-23 10:13
data publikacji: 2015-11-24 19:09
data ostatniej modyfikacji: 2018-03-21 15:15
Rejestr zmian
Data Autor Opis Zmiana
1 2015-11-24 19:09 Wit Łabaszewski Dodanie zobacz zakres zmian
2 2016-02-25 14:30 Wit Łabaszewski Aktualizacja zobacz zakres zmian
3 2016-06-06 13:39 Wit Łabaszewski Aktualizacja zobacz zakres zmian